Skocz do zawartości

Zdjęcie

Insurgency

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 MasterMind

MasterMind
  • Szeregowy
  • 24 postów

Napisano 16 paĹşdziernik 2014 - 14:25

Hello everybody!

Dziś kupiłem (za 27zł na Allegro), dziś zagrałem i dziś stwierdzam, że całkiem (nawet bardzo) przyjemna gierka!

To tak jakby Couter Strike zrobił dziecko z Battlefieldem, (tylko oddał je do adopcji Americas Army 3)

Ogólnie fajny, oldschoolowy, hardcorowy shooter, z ogromnym potencjałem do gry zespołowej.

Nie ma tu żadnych perków-werków-cudów-bajerów. Nie ma trybu awansu postaci - jedyne co ulega poprawie z czasem to twój skill.

Modele broni dobre, realistyczny odrzut i każda ma coś do zaoferowania (oczywiście możliwość bieżącej zmiany uzbrojenia podczas przerw w walce), udźwiękowienie na naprawdę profesjonalnym poziomie - gdy kule świszczą Ci nad głową, naprawdę obawiasz się o swoje życie. Co prawda grafika nie powala, ale pozwala płynnie grać na KAŻDYM sprzęcie. Są serwery dedykowane, wbudowany VOIP, itp. itd.

Plusy (dla niektórych mogące być minusami):

- Gra zdecydowanie w trybie hardcore - nie widać hitmarkerów (nie pokazuje nawet czy zaliczyłeś fraga gdzieś na boku ekranu). Po śmierci często musisz odczekać ok. 20 sekund (zależy w jakim trybie grasz i czy akurat trafisz na falę odrodzenia - może się tak udać, że respawn masz po 3 sekundach).

- Ciekawe, inne tryby gry - typu eskortuj VIPa i interesujące wariacje na temat zdobywania flag i S&D.

- Feel - gram i czuję się jak za starych, dobrych lat, gdy FPSy były oparte na prostym schemacie, a dopiero grający w nie ludzie sprawiały, że były takie trudne.

- CENA! (ok. 30 złotych?!)

Ogólnie widzę tutaj niezły potencjał do grania w więcej osób. Z racji, że i tym razem nie kupuję "nowego" (sic!) CoDa, prawdopodobnie będę pykał właśnie w Insurgency.

Dla zaciekawionych polska recenzja i angielska.

Polska - https://www.youtube....h?v=MdGX_SUyOLc

Angielska  -   https://www.youtube....h?v=0SnTzvCH6lc

#2 galoot

galoot
  • Porucznik BF4
  • 619 postów

Napisano 16 paĹşdziernik 2014 - 16:29

hm...ciekawe :)

#3 pzilk

pzilk
  • FoH Kapral
  • 251 postów

Napisano 16 paĹşdziernik 2014 - 18:51

od premiery czaje się na to i raz przegapiłem na steamie super promocje za bodajże 4$ ;/  
jeśli będzie w promocji na steam z pewnością kupię. 
Naprawiono już zapamiętywanie profilu broni? Kiedyś były jakieś problemy z ustawieniami broni. 
Może nie do końca dziecko bf, a bardziej 40%CS + 40%COD + 20% AA
Kapsel posiada, teraz Master więc smaka się rośnie :P

#4 MasterMind

MasterMind
  • Szeregowy
  • 24 postów

Napisano 16 paĹşdziernik 2014 - 22:44

Grałem dzisiaj dosyć "ekstensywnie" i opinię mam bardzo pozytywną. Rozgrywka jest z jednej strony bardzo prosta, ale gdy natkniesz się na myślącego przeciwnika, to robi się (nie)ciekawie :D

Gra przypomina w dużej mierze Americas Army (jeżeli ktoś grał/pamięta z czym to się je), ale ma zdecydowanie lepszą dynamikę - trochę w kierunku CSa. Dobry balans pomiędzy akcją, a taktyką, coś jak nowe BFy, ale mniej wybaczający błędy. Trup ściele się gęsto, a łatwość z jaką można zginąć sprawia, że człowiek nie leci na pałę jak w CoDzie, tylko tyłek mu lekko siada  - i tutaj właśnie przydałaby się jakaś rozgrywka w teamie, informowanie, gdzie, kto i jak padł.

Co do broni - mają realistyczny feel, sporego kopa i dobre udźwiękowienie. Nareszcie nie ma bolączki, takiej jak w CoDzie, że któraś jest przegięta. Nie. Po prostu są M16tki, M4ki itd. i ich radzieckie odpowiedniki. 

Ciekawe są też rozwiązania w różnych trybach. Np. jeden z odpowiedników dominacji polega na tym, że wygrywasz, gdy zdobędziesz naraz wszystkie punkty (A, B, C) albo gdy wyeliminujesz drużynę przeciwnika. Twist polega na tym, że gdy padniesz to czekasz. Jeżeli twoja drużyna przejmie jakiś punkt, to wszystkie umarlaki dostają respawn. Jeżeli nie zdobędą nic, a i ich wróg wytnie, to koniec rundy.  Bywa tak, że prawie cały team jest martwy, a gdzieś tam dzielny żołnierz zdobywa punkt i reszta modli się, żeby mu się udało, bo będzie wtedy masowy respawn i gra leci dalej :)

Jak dla mnie dobrze wydane trzy dychy :D

#5 kapsel

kapsel
  • Porucznik CoD4 #1
  • 572 postów
  • Steam:kapsel82pl
  • Battlelog:kapsel_81
  • Xfire:kapsel81
  • Lubię:Metal, Jazz, BF3, CoD, Diablo 3

Napisano 24 luty 2016 - 10:49

http://www.pcgamer.c..._campaign=pcgfb

#6 pzilk

pzilk
  • FoH Kapral
  • 251 postów

Napisano 24 luty 2016 - 11:27

Dobrze to wygląda ale czy za rok będzie to jakieś łał? 
Na dziś super jest mod wojenny. Grałem z Galootem i gra się bardzo dobrze. 

#7 galoot

galoot
  • Porucznik BF4
  • 619 postów

Napisano 24 luty 2016 - 18:02

Dobrze to wygląda ale czy za rok będzie to jakieś łał? 
Na dziś super jest mod wojenny. Grałem z Galootem i gra się bardzo dobrze. 

Potwierdzam :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych