Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozew przeciwko EA


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Valco

Valco
 • Kapitan BF4
 • 535 postów
 • Battlelog:1valco
 • Xfire:1valco
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:Gdynia

Napisano 22 styczeń 2014 - 05:15

Zapewne wielu słyszało, niektórym obiło się o uszy ale tak naprawdę o co w tym wszystkim chodzi?

Pozew jest skierowany przeciwko:

1. Electronic Arts - firma

2. Andrew Wilson - CEO EA (od 17 września 2013)

3. Blake J. Jorgensen - Dyrektor finansowy i zastępca prezesa EA

4. Frank D. Gibeau - Prezes marek EA

5. Patrick Soderlund - zastępca prezesa marek EA (były CEO DICE, który doprowadził do sprzedaży studia EA w 2006)

6. Peter Robert Moore - Dyrektor wykonawczy EA

O to, że w okresie od 24 lipca do 4 grudnia 2013 roku, swoimi działaniami i wypowiedziami sztucznie, nieprawdziwie i wbrew interesowi akcjonariuszy, spekulacyjnie wywindowali cenę akcji EA po czym masowo ze spekulacyjnym zyskiem sprzedali własne akcje doprowadzając firmę EA i innych akcjonariuszy do wielkich strat kapitałowych.

Panowie na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy 31 lipca 2013 roku, za "wspaniałe" wyniki finansowe z zeszłego roku i przedstawiając nie mniej świetlane prognozy, przydzielili sobie bonusy:

1. Wilson - 510 288,-USD w gotówce i 466 125,- w akcjach

2. Jorgensen - 350 000,- USD got. i ponad 2,800 000,-USD w akcjach

3. Gibeau - 694 923,- USD got. i 5,600 000,- USD w akcjach

i byłemu CEO Johnowi Riccitiello, którego zwolnili za złe wyniki w marcu 2013 - ponad 1,000 000,-USD gotówką i 14,500 000,-USD w akcjach.

Po czym Ci i jeszcze inni wysocy pracownicy EA, wyprzedali masowo na przestrzeni koniec lipca - październik 489 283 akcje EA na łączną sumę 13 255 992,- USD.

Oczywiście wszystko to, mniemaniem kancelarii odbyło się spekulacyjne na zasadzie, że panowie wiedzieli, że są problemy z BF4 i siłą rzeczy firma nie ma szans uzyskać dobrego wyniku finansowego a już na pewno nie przyniesie prognozowanego zysku na cenie akcji.

Tak się robi interesy...

Dla zainteresowanych w załączniku cały pozew ;)

Załączone pliki#2 Thorgal

Thorgal
 • Rezerwista
 • 588 postów
 • Xfire:viking32
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:Piła/Lubin

Napisano 23 styczeń 2014 - 00:22

Na ich miejscu z taką kasą sp***dalałbym do Zanzibaru albo na Księżyc :)#3 HoweveR!

HoweveR!
 • Rezerwista.
 • 854 postów

Napisano 02 luty 2014 - 03:35

Valco tak teraz przypadkiem trafiłem na regulamin EA:

 

16. Ograniczenia gwarancji i odpowiedzialności
 
W maksymalnym dozwolonym przez prawo zakresie użytkownik wyraźnie stwierdza, że korzystanie z usług EA, oprogramowania EA oraz internetu odbywa się na jego własne ryzyko. Usługi EA, oprogramowanie EA, produkty EA oraz usługi i produkty osób trzecich są udostępniane użytkownikowi w postaci takiej „w jakiej są” oraz „w jakiej są dostępne” bez żadnych gwarancji wyraźnych ani dorozumianych, chyba że wyłączenie takich gwarancji jest niedopuszczalne przez prawo. Nie przysługuje gwarancja dotycząca jakości, funkcjonalności, dostępności lub działania oprogramowania EA lub usług EA. EA nie ponosi odpowiedzialności za niemożność uzyskania lub skorzystania z żadnej zawartości, uprawnień, towarów lub usług. Ea udostępnia usługi EA zgodnie z zasadą racjonalnego gospodarowania i nie gwarantuje, że użytkownik będzie mógł korzystać z usług EA w wybranym przez siebie miejscu i czasie; nie gwarantuje także odpowiedniej zdolności świadczenia usług EA ani w sensie globalnym, ani w określonych obszarach geograficznych.
 
W maksymalnym zakresie dozwolonym przez prawo użytkownik przyjmuje do wiadomości i zgadza się, że jedynym i wyłącznym środkiem naprawczym w sporach z EA i jej licencjodawcami wynikających z usług/produktów EA lub w związku z nimi jest zaprzestanie korzystania z usługi i likwidacja konta przez użytkownika. Użytkownik przyjmuje do wiadomości i zgadza się, że EA, jej licencjodawcy, licencjobiorcy i podmioty powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za żadne działania lub zaniechania własne lub osób trzecich w związku z postępowaniem, komunikacją lub zawartością w obrębie usług EA, bądź użytkowaniem oprogramowania EA. W żadnym przypadku odpowiedzialność materialna EA, jej licencjodawców, licencjobiorców, podmiotów powiązanych, pracowników, kadry kierowniczej lub dyrekcji (zwanych zbiorowo „podmiotami powiązanymi EA”) nie przekroczy kwoty zapłaconej przez użytkownika na rzecz EA za korzystanie z usług EA. W żadnym przypadku EA, licencjodawcy EA ani podmioty powiązane EA nie ponoszą odpowiedzialności za szkody przypadkowe lub wynikowe w związku z użytkowaniem usług EA, oprogramowania EA i internetu; nie uznają też żadnych innych roszczeń związanych w jakikolwiek sposób z korzystaniem z usług EA lub kont EA przez użytkownika. Chociaż EA wykorzystuje komercyjnie uzasadnione środki, aby chronić dane osobowe użytkownika, EA i licencjodawcy EA nie ponoszą odpowiedzialności za utratę danych, szkody na oprogramowaniu lub sprzęcie użytkownika ani za inne bezpośrednie, pośrednie, przypadkowe, szczególne lub wynikowe straty lub szkody poniesione przez użytkownika lub osoby trzecie, oraz zaistniałe w komputerze i/lub urządzeniu użytkownika wskutek dostępu do lub korzystania z usługi EA, zawartości, oprogramowania EA.
 
Ponieważ niektóre państwa lub systemy prawne nie dopuszczają wykluczenia lub ograniczenia odpowiedzialności za szkody wynikowe lub przypadkowe, w takich państwach lub systemach prawnych odpowiedzialność EA, licencjodawców EA i podmiotów powiązanych EA jest ograniczona w maksymalnym zakresie dozwolonym przez prawo. EA nie udziela żadnych gwarancji ani rękojmi na produkty lub usługi osób trzecich dostępne za pośrednictwem EA, nie jest stroną ani nie ponosi żadnej odpowiedzialności za monitorowanie transakcji między użytkownikiem a osobą trzecią dostarczającą wymienione produkty lub usługi.
 
17. Wyłączenie odpowiedzialności
 
Na żądanie EA i/lub licencjodawców EA użytkownik zgadza się przejąć odpowiedzialność, wnieść sprzeciw wobec jakiegokolwiek powództwa i nie występować z powództwem wobec EA, licencjodawców EA i podmiotów powiązanych EA, wykonawców, dostawców, dostawców zawartości z tytułu odszkodowań, roszczeń i kosztów, łącznie z wynagrodzeniem prawnika, w następstwie naruszenia lub w związku z naruszeniem niniejszego Regulaminu zawinionym przez użytkownika bądź w związku z jakimkolwiek rozprowadzaniem zawartości przez użytkownika w obrębie lub za pośrednictwem usług EA. Nie ograniczając ogólnego charakteru powyższych postanowień, użytkownik zgadza się przejąć odpowiedzialność i wnieść sprzeciw wobec jakiegokolwiek powództwa wobec EA i licencjodawców EA w następstwie niedozwolonego lub bezprawnego korzystania z konta użytkownika przez osobę trzecią za zgodą użytkownika. Użytkownik stwierdza, że będzie ponosił osobistą odpowiedzialność za korzystanie z usług EA oraz wszelkie formy komunikacji i działania w obrębie usług EA, w tym za zamieszczaną zawartość. Użytkownik zgadza się przejąć odpowiedzialność i wnieść sprzeciw wobec jakiegokolwiek powództwa o odpowiedzialność lub odszkodowanie wobec EA, licencjodawców EA i podmiotów powiązanych EA w następstwie działań użytkownika w obrębie usług EA, w tym zawartości zamieszczanej przez użytkownika.
 
EA i licencjodawcy EA zastrzegają sobie prawo do prowadzenia na własny koszt wyłącznej obrony i przejęcia kontroli nad sprawami w inny sposób objętymi wyłączeniem odpowiedzialności przez użytkownika. W takim przypadku użytkownik jest zwolniony z dalszej odpowiedzialności wobec EA i/lub licencjodawców EA w danej sprawie. Postanowienia niniejszego rozdziału Regulaminu pozostają w mocy także po wygaśnięciu Regulaminu.


#4 Valco

Valco
 • Kapitan BF4
 • 535 postów
 • Battlelog:1valco
 • Xfire:1valco
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:Gdynia

Napisano 04 luty 2014 - 18:07

 

Valco tak teraz przypadkiem trafiłem na regulamin EA:

 

16. Ograniczenia gwarancji i odpowiedzialności
 
W maksymalnym dozwolonym przez prawo zakresie 

 

Houek i tutaj jest klucz do wszystkiego. Kontaktowałem się UOKiK (Urząd ochrony konkurencji i konsumenta) i tam dowiedziałem się, że polskie prawo na takie wyłączenia nie pozwala a oprogramowanie komputerowe  (lub sam tylko dostęp do niego) jest takim samym towarem jak buty czy żelazko i masz 2 lata na zgłoszenie wady produktu.#5 Bl4ck De4th

Bl4ck De4th
 • Porucznik BF4
 • 407 postów

Napisano 05 luty 2014 - 22:22

Szczerze mówiąc jak się przypatrzyłem tym zapisom to stwierdzam, że to są żewne jaja. Tak sformułowany regulamin czy umowa w Polsce jest od razu do uwalenia ponieważ zawiera niedozwolone klauzule (chociażby wyrażenie zgody na niemożność wniesienia powództwa albo brak jakiejkolwiek odpowiedzialność wydawcy wobec kupującego).
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych